Mesafeli Satış Sözleşmesi

ŞARTLAR VE KOŞULLAR


Ödeme Nasıl Yapılır?
3d güvenlik sistemli, Kredi Kart Ödemesi- HAVALE ve EFT sistemleri ile hizmet vermekteyiz.

Siparişini verdiğim ürün ne zaman elimize ulaşır?
Online kredi kartıyla yapılan ödemeler ve Havale siparişlerinizde; yatırmış olduğunuz ödeme, her mesai günü başlangıcında  kontrol edilmektedir. Ödemesi gelen siparişler hemen hazırlık aşamasına alınmaktadır. Eğer siparişinizdeki ürünlerin tedarik aşamasında problem yaşanırsa, sistemimizde kayıtlı olan sms numaranıza tüm gelişmeler bilgi olarak gönderilmektedir. Satın aldığınız ürünler stoklarda mevcutsa, 48 saat içinde size ulaştırılmak üzere, aynı gün kargo firmasına teslim edilmektedir. Kargo firmaları paketleri teslim aldıktan sonra bulunduğunuz bölgeye göre 2 İş günü içerisinde, adrese teslimat yapılan bölgelerde adresinize, adrese teslimat yapılamayan bölgelerde ilgili kargo şubesine paketleri ulaştırmaktadır.

Siparişim hangi kargo firması ile gönderilecek? 
Firmamızın Yurtiçi kargo firması ile anlaşması bulunmaktadır.

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım ?
Sitemizden vermiş olduğunuz siparişleriniz kargoya teslim edildiklerinde, sistemimizde kayıtlı sms numaranıza siparişiniz ile ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilmektedir.

Siparişimi teslim alırken herhangi bir ücret ödeyecek miyim? 
Teslimat sırasında kesinlikle ekstra bir ücret alınmamaktadır. Kargo görevlisi sizden herhangi bir ek ücret istediği takdirde lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Siparişim arızalı ya da yanlış geldi ne yapmalıyım? 
Siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda `Hasar Tespit Tutanağı` hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır. Örneğin, `Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.` gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem yaratmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız. (Örn : Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür. ) Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında ise kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir. Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz bize, bilgi vermenizi rica ederiz. Kargo görevlisine tutanağı hazırlatarak ürünü bize ulaştırmanız sonucunda, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

ÖNEMLİ: Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan kargo firması ile bize göndermelisiniz.

İade Ve Değişim Nasıl Yapabilirim? 
• İade süresi; siparişinizin akabinde 14 iş günüdür.

Değişim süreci;

Ürün tesliminden (48) saat içerisindeki bildirimlere,

koşulsuz değişim hakkı mevcuttur. (Hasar olmaması önemlidir)

• Ürünlerinizi iade etmek istediğinizde;

 harici problemi bize bildirip,

Yurt içi kargo firması ile tarafımıza iade edebilirsiniz.

İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş,

kullanılmamış olması önemlidir.

Ücret İadesini Nasıl Yapılır

İade etmek istediğiniz ürünü bizlere kargo yaptıktan sonra sizden istenecek olan IBAN Numarasına ya da ödediğiniz kredi kartına 3 iş günü içinde iade yapılacaktır.

Kredi kartınıza yatırılan geri ödemenin ekstrenize artı bakiye olarak yansıması, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama iki - üç gün sürebilir(atm kartlarında 1-2 hafta).

Bu süreç genel bir uygulama olup, xotoaksesuar'ın müdahale hakkı bulunmamaktadır.

İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hangi şehirlerden sipariş verebilirim? 

Türkiye´nin her yerinden sipariş verebilirsiniz. Türkiye içinde herhangi bir konum sınırlamamız yoktur. Ürünlerin teslimatları yalnızca çalışmakta olduğumuz kargo firmasının bulunduğu bölgelerde yapılabilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmasının şubesinin olmadığı bölgelerde teslimat yapılamadığından dolayı, müşterilerimizin paketin ulaştırılabildiği kargo şubesine giderek paketi elden teslim almaları gerekebilmektedir.